Geografia z Google

Najpierw pojawił się serwis Google Maps, a teraz a teraz specjalny program Google Earth. Wszystko to jest pokłosiem zakupienia przez największy serwis wyszukiwawczy firmy Keyhole – producenta aplikacji do zarządzania zdjęciami satelitarnymi.

Stworzony przez Keyhole i wzbogacony przez Google program może służyć zaróno do zabawy i nauki jak i do powazniejszych celów. Wspólny jest niezwykle prosty interfejs: wystarczy w okienku wyszukiwania wpisać poszukiwane miasto, kraj a w przypadku niektórych części świata pełny adres i po chwili program pokaże nam odpowiednie zdjęcie satelitarne. Dla częsci regionów przygotowano zdjęcia z wyoką rozdzielczości, dla niektórych z nieco gorszą. Wszędzie natomoast można sobie obejrzeć trówymiarowy obraz terenu, sterować „okiem” kamery, czy w przypadku niektóych wersji programu tworzyć trasy własnych podróży.

Google Earth jest udostępniony w kilku wersjach: darmowej z podstawowymi funkcjami, Pro za kilkadziesiąt dolarów i korporacyjnej za kilkaset dolarów. Tę ostatnią jeszcze jako produkt Keyhole uzywało wiele amerykańskich mediów (w tym telewizje) do obrazowania amerykańskiego ataku na Irak.

 
comments powered by Disqus