To się nazywa dziennikarstwo

Kevin

Kevin Sites, najbardziej znany amerykański blogger i reporter wojenny otrzymał nagrodę im. Daniela Pearla za odwagę i idoskonałe dziennikarstwo. Daniel Pearl, dziennikarz Wall Street Journall został w 2002 roku w Pakistanie uprowadzony i zamordowany.

Sites, wcześniej wsławił się fantastycznymi relacjami z miejsc ogarniętych wojnami. W 2004 roku pracując jako reporter dla

CNN został zatrzymany i następnie wypuszczony przez powstańców w Iraku. W 2005 gdy pracował dla NBC ujawnił zdjęcia amerykańskich żołnierzy dobijających rannych powstańców. Został za to wyrzucony z pracy, a część mediów uznała że był to akt nazwijmy mało patryjotyczny. Sites otrzymał m.in. za powyższe zdjęcia nagrody od Wired Magazine oraz Payne Awards za najwyższe standardy etyczne w dziennikarstwie. Był też nominowany do nagrody Emmy.

Słynny stał się jego kontrakt z internetowym portalem Yahoo!, gdzie Sites przeniósł swój nawiasem też wielokrotnie nagrodzony blog. W ramach kontraktu Yahoo! stworzyło specjalnie dla Sites’a specjalny serwis w którym autor publikuje swoje reportaże, zdjęcia i filmy z miejsc największych na świecie konfliktów.

 
comments powered by Disqus