Przegrał z gorylicą, czyli jak nas widzą tak nas piszą

Jak nas widzą w innych krajach? Słabo. Jeśli nie stereotypy w stylu głupi jak Polak to w najlepszym przykładzie brak wiedzy. No ale czy nie może być inaczej jeśli dzieją się tak komiczne rzeczy jak opisane w

artykule w dzisiejszej

Gazecie Wyborczej? Jest w nim mowa o tym, że chicagowska polonia ma ogromne pretensje do jednej z największych amerykańskich gazet Chicago Tribune o to, że pierwszemu spotkaniu z Polonii amerykańskiej z Prezydentem Polski poświęciłą jedno zdjęcie.

– Byłem pewien, że dadzą większy artykuł następnego dnia, potem, że za dwa dni. Ale nic z tego. Na czołówce dali tekst o tym, że gorylica w miejscowym zoo przechodzi menopauzę – skarży się Henryk Kowalczyk, jeden z Polaków, którzy zaprotestowali przeciw postawie dziennika wydawanego w mieście, w którym mieszka kilkaset tysięcy osób pochodzenia polskiego.

No cóż, ewidentnie Prezydent Kaczyński przegrał z gorylicą 🙂 Przypomina się stare przysłowie: jak cię widzą, tak cię piszą. Dobrze jednak, że Polonia zaprotestowała, bo dotycvhczas wygladało tak, że nasi boysi z Chicago stali się bardziej amerykańscy niż sami rodowici Amerykanie.

__

 
comments powered by Disqus