Google wprowadza Calendar

Koniec spekulacji na temat nowej aplikacji Googla. Dziś Google pokazał Calendar – najważniejsza po poczcie Gmail aplikacje. Google Calendar Jest prosty, funkcjonalny i oparty na otwartych standardach.

Możliwości:

Współdzielenie kalendarzy: możesz stworzyć kalendarz dla siebie (prywatny) albo dla znajomych, firmy, grupy pryzjaciół czy rodziny. Wpisy w kalendarzach współdzielonych są widoczne obok kalendarza prywatnego.

Quick Add – genialne rozwiązanie, niestety na razie działające tylko w wersji angielskiej. Wystarczy wprowadzić opis zdarzenia, jego datę i godzinę (po angielsku np. Monday, 13:15) a Google sam wprowadzi zdarzenie w odpowiednim miejscu.

Integracja z Gmail: działa, ale niestety jeszcze nie na wszystkich kontach. W każdym razie GMail potrafi wykryć, czy w treści maila jest data lub godzina. Po jej wykryciu, można z menu informację można automatycznie umieścić w kalendarzu.

Zaproszenia: do każdego wydarzenia można stworzyć liste zaproszonych osób. Kalendarz wysyła do zaproszonej osoby mail zapraszający z możliwością potwierdzenia lub odrzucenia zaproszenia.

Publikowanie kalendarza: można publikować współdzielony kalendarz, tak aby nawet osoby nie używające Google Calendar mogły je obejrzeć. Google poszedłdalej i umożliwia subskrybcję kanałów RSS z kalendarzem.

Gcal.jpg

 
comments powered by Disqus