Nazwy ulic z całej Europy w Google Maps

Google wprowadził w serwisie Google Maps nazwy ulic na mapach całej Europy (za Google Maps Mania). Brakuje kilku krajów np. Ukrainy czy Słowacji, ale za to jest Polska.

krakow w gmaps.jpg Dotychczas nazwy ulic wprowadzone były tylko na mapach Stanów Zjednoczonych, teraz też Europy. Niestety w przypadku Polski nie mamy jeszcze takiej funkcjonalności jak w przypadku map USA czy np. Francji. Tam można wprowadzić adres i po chwili na ekranie zobaczymy dokładną mapę miejsca które nas interesuje. Można też wytyczyć mapę (w przypadku dużych krajów Europy Zachodniej i oczywiście USA) od miejsca w którym np. się znajdujemy do miejsca w które zmierzamy. Z pewnością w najbliższym czasie Google wprowadzi taką możliwość również dla map polskich miast, bo już dziś widać, że na ulicach oznaczony jest kierunek ruchu.

Wprowadzenie do mapy planów miast Polski jest dowodem na to, że Google coraz powazniej traktuje nasz rynek. Z polskich miast są właściwie wszystkie najważniejsze i kilka mniejszych jak np. Grudziądz.

 
comments powered by Disqus