Wyznaj grzechy, a internauci Ci wybaczą

4giveu.jpgWyspowiadaj się ze swoich grzechów i sekretów, a internauci ocenią czy Ci wybaczają czy nie – to idea nowego serwisu i4giveu, który kilka dni temu zadebiutował. (źródło: Techcrunch)

Idea jest prosta jak drut: wystarczy wyznać to co mamy na sumieniu, wyrazić skruchę i czekać na ocenę internautów. Ci w prosty sposób głosują za wybaczeniem lub przeciw. Co ciekawe swoje grzechy można wyznawać zarówno podając pełne dane – zdecydowanych na to jest mało – jak i zupełnie anonimowo. Każdemu naszemu wyznaniu nadajemy – a jakże – etykiet(y), które umożliwiają szybkie przeglądanie różnych grzechów. Najwięcej – przynajmniej gdy piszę te słowa – jest etykiet w kategorii ogólne (General) i głupota (Stupidity). Sporo dotyczy spraw sercowych, ale są też morderstwa, pedofilia, przemoc i oczywiście seks.

Można też podyskutować na temat grzeszków internautów. Dyskusje często są zażarte i pokazują, różne punkty widzenia, zależne – tak mi się wydaje – od kraju i środowiska z którego pochodzą dyskutanci. W sumie jednak większość złych postępków jest podobna:

kocham moją przyjaciółkę i nienawidzę osoby z którą ona jest

wybacz kochanie, przespałem się z facetem, przed naszym ślubem. Jego członek był taki wielki, że nie mogłem się powstrzymać. Jestem gejem, ale nadal Cię bardzo kocham

nienawidzę Izraela, Żydów i wszystkiego co żydowskie

To tylko niektóre z popularnych i częstych wyznań jakie znajdują się na stronie 4giveu. Z grzechów, sekretów i ocen internautów tworzony jest swoisty ranking świętych i grzeszników 🙂

Warto zaglądnąc od czasu do czasu na 4giveu choćby po to aby się przekonać, że większość ludzi na świecie nie tyle grzeszy, ale ma wyrzuty sumienia i to często z powodu rzeczy drobnych, których na codzień pewnie niedostrzegamy.

W polskim internecie jest serwis Pomodlsie.pl (dzieki Ekhil). Nieco inny, ale również ciekawy. Mozna w nim poprosić o modlitwe za siebie czy jak ostatnio pokój na świecie.

 
comments powered by Disqus