Na Yahoo!Tech radzą: mamuśka, robol i technologiczna dama

Nowy serwis TechYahoo! to dowód, że internet przestał już być domeną technologicznych magików. Nowe Technologie przedstawione są tam w taki sposób, że zrozumie je każdy, kto posiada minimalną o nich wiedzę.

TechYahoo! pozwala znaleźć szukany produkt, poradę i cenę, porównać z innymi, dodać własną opinię i poznać opienie innych.

techyahoo.jpgTechYahoo! składa się z trzech głównych części: Produkty, Porady i tzw. MyTech. W pierwszej w sposób prosty i nieskomplikowany znajdziemy produkt, poznamy jego podstawowy opis, opinie specjalistów i innych użytkowników. Można również zapamiętać wybrany produkt w sekcji MyTech by później np. porównać z innymi.

TechYahoo! to dużo elementów Web2, ale trudno stronę uznać za serwis w stylu Web2. Brakuje np prostego przenoszenia za pomocą funkcji złap&przenieś. Jest za to Tag Clouds (cholera, jakoś mi nie pasują popularne polskie określenia, a lepszych sam jeszcze nie wymyśliłem) z grupami produktów, personalizacja no i oczywiście interakcja z internautami. Jednym słowem łądnie, praktycznie – jak to w Yahoo!

Porady – tu widać wyraźnie, kim jest grupa docelowa użytkowników serwisu. Wśród doradców są Mamuśka (The Mom), Pracownik, Techie Diva (technologiczna dama 🙂 ) Na zdjęciach widać, że nie są to osoby młode, a wręcz przeciwnie – są w średnim wieku.

Dla takich są również porady: proste, łopatologiczne – mówiąc popularnie jak dla „Murzyna”. Na stronach pełno róznych zestawień, wyszukiwarek, definicji i porad, ale bez przesady. Panuje porządek i łatwo można nauczyć się nawigacji strony. Oczywiście można też porównać ceny i wybrać sklep, a nawet złożyć zamówienie.

Na poczatek warto obejrzeć specjalny przewodnik po serwisie, który szybko i przystępnie pokazuje jak to wszystko działa.

 
comments powered by Disqus