Wykop zakopany? Bogu dzięki

Na Wykopie, w mojej opinii marnej polskiej kalce Na Wykopie, w mojej opinii marnej polskiej kalce pojawił się link do bloga Oskara Krawczyka w którym autor popełnił tekst pt. Wykop.pl zakopany. Punktuje w nim kilka, ale w sumie najważniejszych wad Wykopu. Od paru tygodni chciałem coś podobnego popełnić, bo też mam kilka uwag co do Wykop.pl

Zgadzam się absolutnie z Krawczykiem, który pisze, że Wykop został opanowany przez internautów interesujących się praktycznie tylko Web 2.0, albo innymi technikaliami. Niestety pod względem róznorodności tematów Wykop jest monotematyczny do bólu. Jak nie internet to komputery czy porady dla programistów.

W mojej opinii to nie jedyny feler Wykopa. Niestety główne skrzypce, grają tam osoby, które wszystko co im się nie podoba, albo co jest nie po ich myśli po prostu zakopują jakby zagrażało to im w jakiś sposób i odwrotnie informacje stricte tehnologiczne wykopują. Ponieważ są to głownie osoby interesujące się szeroko pojętymi technologiami, to w efekcie Wykop jest monotematyczny. Pod tym względem konkurent Wykopu czyli Gwar jest o niebo ciekawszy. Szkoda, że na Gwarze tak mało ludzi wykopuje/zakopuje informacje.

Myślę, że problem przestał by istnieć, gdyby w serwisie pojawiła się możliwość zastosowania oceny neutralnej, czyli „ani mnie to ziębi ani grzeje”. Byłby to sygnał dla pozostałych, że może warto chwilę się zastanowić, zanim się coś wykopie lub zakopie.

Ja w kazdym razie na Wykopie jestem bardzo rzadko i zupełnie przypadkowo. Wolę Digga, a z polskich Gwar. Dlatego Bogu dzięki, a właściwie internautom, że zakopują Wykop.

 
comments powered by Disqus