Konkurs Bloger i Dziennikarz Roku

Ponieważ pracuję w Wiadomości24.pl, który jest organizatorem konkursu, no to nie będę się wygłupiał i zmieniał informacji o konkursie. Dlatego cytuje ją w całości poniżej.

_Polska blogosfera to kilka milionów blogów. Do tej pory nie było w internecie konkursu na najlepszego blogera, który obejmowałby wszystkich, czyli dawał równe szansę blogerom z różnych platform, serwisów blogowych. Dlatego ogłaszamy konkurs na najlepszego Blogera Roku 2006. Mogą wystartować w nim wszystkie blogi, które istniały w polskiej sieci przed 31 grudnia 2006 roku.

More…

Internauci, w drodze głosowania, wybiorą 5 blogów, które otrzymają tytuł Najlepszy Blog Roku 2006 w kategoriach:

– Polityka

– Media i marketing

– Kultura

– Życie

– Internet i technologie

Zgłaszanie kandydatur trwa od 2 do 14 stycznia. Od 16 do 26 stycznia będzie można głosować. Każdy internauta będzie mógł oddać jeden głos w każdej z 5 kategorii.

Dodatkowo finaliści w poszczególnych kategoriach (po 5 osób w każdej) będą brani pod uwagę w obradach Kapituły konkursu. W jej skład weszli:

– Kazimiera Szczuka – krytyk literacki, dziennikarka telewizyjna

– Edwin Bendyk, redaktor tygodnika „Polityka”

– Paweł Fąfara, red. naczelny nowego projektu Polskapresse, były z-ca red. naczelnego tygodnika „Newsweek”

– Piotr Najsztub, dyrektor kreatywny tygodnika „Przekrój”

– Bernard Margueritte, korespondent prasy francuskiej w Polsce

– sekretarzem Kapituły jest Paweł Nowacki, red. naczelny Wiadomości24.pl

Kapituła, kierując się poprawnością językową wpisów i dbałością autora o czystością języka polskiego, znaczeniem wpisów dla opinii publicznej i rzeczywistości społeczno-politycznej, ciekawym, indywidualnym charakterem wpisów oraz zachowaniem standardów etycznych z grona 25 finalistów (wskazanych głosami internautów) wybierze Blogera 2006 Roku.

Organizatorem konkursu jest gazeta internetowa Wiadomości24.pl. To jedno z miejsc w polskiej sieci gdzie realizuje się ideę dziennikarstwa obywatelskiego. Istniejąca od 14 czerwca 2006 roku gazeta internetowa Wiadomości24.pl skupia już ponad 3500 zarejestrowanych użytkowników z czego ponad 500 opublikowało już jakikolwiek materiał dziennikarski.

Internauci nadsyłają do redakcji teksty, zdjęcia, nagrania audio i wideo w ten sposób współtworząc gazetę Wiadomości24.pl. Ich materiały weryfikuje zespół profesjonalnych redaktorów, a są one traktowane, tak jak doniesienia agencji prasowych, materiały z gazet Grupy Wydawniczej Polskapresse (właściciel Wiadomości24.pl) czy felietony znanych osób._

 
comments powered by Disqus