0 min read

Google Maps z polskimi adresami!

google nazwy ulic{.tt-flickr}

W końcu polscy użytkownicy Google Maps będą mogli korzystać z wyszukiwania według adresu. Wystarczy wprowadzić dowolny adres np. Kraków, Rynek Główny 1 i po chwili na ekranie pojawi się mapa z zaznaczoną kamienicą na krakowskim Rynku Głównym. Opcja ta od bodajże dwóch lat dostępna była w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich.

To tak naprawdę znaczący krok naprzód i poważny problem dla innych producentów map dla polskich użytkowników. Co prawda Ci ostatni mają dużo dokładniejsze i lepiej opisany mapy, bo zawierające adresy nawet w małych miejscowościach, ale w przypadku dużych miast Google bije wszystkich obecnych w Polsce dostawców popularnością.

Korzystanie z wyszukiwarki według adresów jest bajecznie proste. Wystarczy wpisać miast, dokładny adres i po chwili na ekranie pokaże się mapa z zaznaczonym szukanym miejscem. Można również tworzyć trasy przejazdu z jednego miejsca do innego, a nawet dodawać miejsca przez które ma przebiegać. Oczywiście funkcja ta nie zastąpi to GPS, ale jest bardzo przydatna np. dla osób, które słabo znają miasto.

W przypadku wytyczania tras mapa podaje nie tylko poszczególne etapy, ale również rzeczywistą odległość jaką trzeba przebyć.

W nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele Google już od ponad miesiąca zapowiadali wprowadzenie polskich adresów. Teraz czekamy na dokładniejsze mapy, bo większa część Polski przedstawiona jest na satelitarnych zdjęciach bardzo niskiej rozdzielczości.