Google Maps z polskimi adresami!

google nazwy ulic{.tt-flickr}

W końcu polscy użytkownicy Google Maps będą mogli korzystać z wyszukiwania według adresu. Wystarczy wprowadzić dowolny adres np. Kraków, Rynek Główny 1 i po chwili na ekranie pojawi się mapa z zaznaczoną kamienicą na krakowskim Rynku Głównym. Opcja ta od bodajże dwóch lat dostępna była w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich.

To tak naprawdę znaczący krok naprzód i poważny problem dla innych producentów map dla polskich użytkowników. Co prawda Ci ostatni mają dużo dokładniejsze i lepiej opisany mapy, bo zawierające adresy nawet w małych miejscowościach, ale w przypadku dużych miast Google bije wszystkich obecnych w Polsce dostawców popularnością.

Korzystanie z wyszukiwarki według adresów jest bajecznie proste. Wystarczy wpisać miast, dokładny adres i po chwili na ekranie pokaże się mapa z zaznaczonym szukanym miejscem. Można również tworzyć trasy przejazdu z jednego miejsca do innego, a nawet dodawać miejsca przez które ma przebiegać. Oczywiście funkcja ta nie zastąpi to GPS, ale jest bardzo przydatna np. dla osób, które słabo znają miasto.

W przypadku wytyczania tras mapa podaje nie tylko poszczególne etapy, ale również rzeczywistą odległość jaką trzeba przebyć.

W nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele Google już od ponad miesiąca zapowiadali wprowadzenie polskich adresów. Teraz czekamy na dokładniejsze mapy, bo większa część Polski przedstawiona jest na satelitarnych zdjęciach bardzo niskiej rozdzielczości.

 
comments powered by Disqus