Dziennikarzowi zabrali kamerę: TVP protestuje, a TVN milczy

Na portalu Niezależna.pl ukazał się protest 15 dziennikarzy w związku z zachowaniem funkcjonariuszy wobec dziennikarza TVP Filipa Rdesińskiego. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w domu Piotra Bączka gdzie ABW dokonywało przeszukania.

Według autorów protestu funkcjonariusz ABW siłą odebrał dziennikarzowi kamerę, telefon komórkowy, pendrive oraz notatki. Wśród protestujących są przedstawiciele różnych mediów, głownie jednak związanych lub kojarzonych z prawicą jak m.in. Piotr Semka, Maciej Rybiński, Tomasz Sakiewicz, Jan Pośpieszalski, Piotr Zaremba czy Rafał Ziemkiewicz.

Sprawa jest dość tajemnicza. Według przedstawicieli TVP akcja ABW była źle zabezpieczona. Przed domem miało nie być funkcjonariuszy ABW. W domyśle, wchodząc do domu dziennikarze mogli nie spodziewać się, że jest tam ABW. Z drugiej strony ABW twierdzi, że musiała zapewnić tajność przeszukania. Niewątpliwie jeśli dziennikarz nie miał świadomości, że na terenie, działania prowadzi ABW  to działanie ABW jest bezprawne. (Art. 2 i Art. 6 pkt. 4 Ustawa o Prawie Prasowym)

Z pewnością coś w tej sprawie śmierdzi. Wiadomości TVP otworzył reportaż o działaniach ABW wobec jej dziennikarza. W Faktach TVN co prawda mówiono o akcji ABW, ale słowa o incydencie z dziennikarzem nie było słowa.

Hm, bez względu na to czy rację ma dziennikarz TVP czy ABW brak wzmianki o tym w TVN – jednoznacznie świadczy o tym, że w Polsce środowisko dziennikarskie nie istnieje, a dziennikarz, dziennikarzowi wilkiem.

 
comments powered by Disqus