Bloger…tfu kontrowersja roku

Jola PaczkowskaOgłoszone dzisiaj wyniki konkursu na Dziennikarz i Blogera roku wzbudziły spore kontrowersje. Słusznie. Śmierdzi na odległość jeśli nagrodzonym zostaje blog z… jednym wpisem a w czołówce wielu kategorii znajdują się blogi czy pseudo blogi z jednego portaliku: Kontrowersje.net

Pewnie nie zajmowałbym się tematem, ale po przeczytaniu wpisu na

Playr –  blogu Pawła Opydo uznałem, że powinienem jakoś to skomentować.

Byłem współtwórcą konkursu na dziennikarza i blogera roku gdy kilka lat temu pracowałem w Wiadomości24.pl . Pamiętam, że konkurs miał promować ciekawe, nazwijmy to może niezbyt ładnie, oddolne inicjatywy dziennikarskie i blogerskie. Z tego powodu nagrody dostawały – słusznie czy nie  – blogi czy osoby, które później stały się znane w polskiej blogosferze.

W tym sensie nagroda dla Blogera Roku Wiadomości24.pl była naprawdę prestiżową i w odróżnieniu od konkurencyjnej Onetu stanowiącą autentyczną trampolinę dla dalszej kariery w internecie.

Takiej szansy nie będzie miał nagrodzony w kategorii technologie i internet blog niejakiego Jacka Ka. Zawiera jeden wpis sprzed kilku miesięcy i do tego niezbyt ciekawy.

Takich wpadek nie było już w drugiej konkurencji czyli dziennikarza obywatelskiego 2009 roku. Tytuł ten zupełnie zasłużenie zdobyła Jola Paczkowska.

Nie wiem co się stało, że organizatorzy – czyli Wiadomości24.pl – dopuścili do tak przykrej sytuacji jak w kategorii blogi roku. Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka. Tak czy siak zastanowiłbym się nad odebraniem nagrody cwaniaczkom, którzy zakpili sobie z fajnego konkursu i podważyli jego rangę.

Paweł, Tomek i reszta załogi W24: nie spieprzcie tego. Szkoda.

 
comments powered by Disqus