Kto ma prawo do znaku towarowego IOS? Apple na pewno nie

Dziś odbyła się premiera iPhone 4{#aptureLink_g4s4GGLaws} – nowego gadżetu Apple a wraz z nim iOS nowej wersji systemu operacyjnego do tych smartfonów. No i historia lubi się powtarzać bo gdy pojawił się iPhone to okazało się, że prawa do znaku towarowego ma…Cisco. Podobnie jest z iOS

Zaraz po premierze na Twitterze kilku komentatorów natychmiast podało, że Apple nie ma prawa do nazwy… iOS.

Stosunkowo łatwo sprawdzić, że rzeczywiście Cisco ma prawo do znaku towarowego iOS. Wszystkie informacje znajdują się w bazie i wyszukiwarce. Wystarczy sprawdzić.

Najciekawsze, że już raz Apple przeżył taką historię z… iPhone. Wtedy spór zakończył się ugodą w myśl której Cisco zrzekł się praw do nazwy a Apple zgodziło się na szeroką współpracę z Cisco. Teraz może być trochę trudniej, bo iPhone 4 jest m.in. konkurentem popualrnej (jeśli nie najpopularniejszej) kamerki w USA The Flip. Firmę, która ją produkuje niedawno kupiło… Cisco.

Update: w związku z informacjami czołowych blogerów technologicznych na Twitterze, Cisco opublikował krótką informację następującej treści:

“Cisco has agreed to license the iOS trademark to Apple for use as the name of Apple’s operating system for iPhone, iPod touch and iPad.  The license is for use of the trademark only and not for any technology.”

Czyli: Apple może używać znaku towarowego iOS do nazywania systemów dla iPhone, iPod i iPad. Licencja może być użyta tylko dla znaku towarowego ale nie dla jakiejkolwiek technologii.

 
comments powered by Disqus