Prezydentem RP nadal jest…

… Lech Kaczyński! Tego przynajmniej dowie się nieuważny i słabo zorientowany internauta, albo zagraniczny dziennikarz gdy zaglądnie  na profil Polskiego Prezydenta na

Twitterze. Wystarczy wstukać dość prosty i oczywisty adres: http://twitter.com/PrezydentRP by zobaczyć, że pomimo przejęcia już wcześniej kancelarii Prezydenta, wszystkich urzędów państwowych, urzędnicy zapomnieli o jednym z najważniejszych dla dziennikarzy z całego świata narzędziu czyli Twitterze.

W gruncie rzeczy to dobrze, bo dziś można przeczytać ostatni wpis zrobiony przez Prezydenta Kaczyńskiego, albo przez kogoś w jego imieniu.

Katyń to nie tylko zbrodnia, to również historia zmowy milczenia-w liście z okazji obchodów rocznicy Zbrodni w Gorzowie http://bit.ly/cdv7oTFri Apr 09 09:06:18 via web

Ciekawe, że ostatni tweet jest z 9 kwietnia i po tej dacie nic więcej się nie ukazało. Świadczy to na pewno o tym, że albo Lech Kaczyński sam wysyłał tweety albo robił to w jego imieniu ktoś, kto również zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Ciekawa jest teraz sytuacja prawna tego konta, bo jego użytkownikiem jest nieżyjący Lech Kaczyński, który nazwał je „PrezydentRP”, a więc konto teoretycznie należy do spadkobierców czyli Marty Kaczyńskiej. Nazwa konta nie uprawnia do tego by mogło je przejąc np. kancelaria Prezydenta (obecnego).

Pytanie co z tym kontem począć? IMO powinno zostać nietknięte, lub ewentualnie powinny być dodawane nowe wpisy dot. Lecha Kaczyńskiego (np. informacje o rocznicy wypadku itp.). Na pewno wpisy historyczne powinny być w jakiś sposób pozostawione potomnym.

najgorsza rzeczą byłoby, gdyby to konto zostało wykorzystane do walki politycznej. Jakiejkolwiek.

P.S. SZANOWNI DZIENNIKARZE I BLOGERZY, jak będziecie o tym pisać to pamiętajcie o tym, dobrym obyczajem, świadczącym o profesjonalizmie jest że podaje się źródło. W tym wypadku źródłem nie jest „internet”, „internauta” czy jakieś inne niewiadomo co, tylko serwis i autor tego co tu napisane.

 
comments powered by Disqus