Zmiany w czołówce. Ranking dziennikarzy na Twitterze. Kwiecień 2016

Zapowiadana przez nas zmiana lidera rankingu według liczby followersów rzeczywiście nastąpiła. Mało tego, nowy lider Tomasz Lis powiększa przewagę nad zdetronizowanym Jarosławem Kuźniarem. Zresztą w pierwszej dziesiątce sporo ruchów i w najbliższych miesiącach może dojść do przetasowań.

W pierwszej dziesiątce rankingu 4 dziennikarzy (Tomasz Lis, Konrad Piasecki, Bartosz Węglarczyk i Krzysztof Stanowski) uzyskało dodatni wzrost netto co oznacza, że zmniejszyli przewagę do poprzedzającego ich w rankingu kolegi. Największe straty, czyli ujemny wzrost netto ponieśli Jarosław Kuźniar i Mateusz Borek – obydwoje powyżej 5 tys. followersów w stosunku do wyprzedzających ich kont.  Jeśli Tomaszowi Lisowi w takim tempie przyrastać będą followersi, to być może w lipcu/sierpniu jako pierwszy osiągnie pół miliona obserwowanych.

Patrząc z drugiej strony, w kwietniu nie było jakiś spektakularnych odejść obserwujących z kont dziennikarzy. Najwięcej stracił ich (22) Paweł Pieniążek.

W sumie wszystkich dziennikarzy na koniec kwietnia obserwowało 6 mln 680 tys. kont. W kwietniu przybyło ich 139 tys. (UWAGA: to nie są liczby unikalnych kont tylko suma kont obserwujących dziennikarzy).

48 proc. dziennikarzy na liście zanotowało wzrost netto liczby followersów, a 52 proc. spadek co świadczy o naturalnym ruchu followersów, którzy po prostu jednych przestają obserwować a innych zaczynają.

Zobacz kwietniowy ranking polskich dziennikarzy na Twitterze według liczby followersów.

W rankingu liczby twitów też niewiele zmian. Nadal prowadzi niezagrożona dwójka Wojtek Pietrusiewicz i Adam Małecki. Zapewne długo jeszcze nikt im nie zagrozi tym bardziej, że w pierwszej dziesiątce tylko trzy osoby uzyskały dodatni wzrost netto twitów (Stanisław M. Stanuch, Bartosz Węglarczyk i Darek Ćwiklak).

Najwięcej twitów w kwietniu napisali: Wojtek Pietrusiewicz (2155), Krzysztof Stanowski (2052) i Karolina Baca-Pogorzelska (2013).

85 proc. dziennikarzy napisało co najmniej jednego twita. Wszyscy w kwietniu napisali 138 tysięcy 492 twitów.

Zobacz ranking polskich dziennikarzy na Twitterze według liczby opublikowanych twitów.

W kwietniu na dodałem 35 kont dziennikarzy. Wyniki nowo dodanych uwzględniane są po całym miesiącu na liście.

 

 
comments powered by Disqus