Z Nowym Rokiem, nowym krokiem

“Dawno” to słowo, ktore nie lubię, bo “dawno” nic nie pisałem na blogu, bo “dawno” postanowiłem, że zmienię silnik. Było to tak dawno, że “dawno” zapomniałem, że chciałem zmienić silnik.

Staś
2021-12-30

Zacznijmy od tego: stali bywalcy, tak, tak, są tacy, mimo, że ponad rok nic nie pisałem, mogą być zdziwieni. Blog istnieje ho, ho i trochę. Było na nim kilkaset wpisów, a teraz ledwie 3? O co kaman?

Fot.: Tangerine-Newt https://unsplash.com/@tangerinenewt

Już tłumaczę. Dawno bo jakieś dwa lata temu postanowiłem, że zmienię silnik bloga. Nie chodziło o jakieś ekstrasy, tylko o wygodę. Używany przeze mnie wówczas Blogdown ma wiele zalet, ale jedną wadę: jeśli wpisy zawierają kod, a biblioteki wykorzystywane w kodzie się zmieniają, to często jest tak, że przez błąd w jednym artykule, cały blog “wisi”, bo nie można wygenerować pozostałych.

Trochę to było denerwujące i wtedy natrafiłem na Distill, bajecznie prosty, ale niezwykle miły w zarządzaniu blog. Oczywiście napisany w R. No i zakochałem się.

Samo jego postawienie jest bajecznie proste, ale problemy zaczęły być przy migracji postów z poprzedniej instancji. Najpierw odwlekałem by się za to wziać, a potem już wiedziałem co zrobić, ale zawsze była jakaś “maniana” i nie stawiałem. Nie będę tłumaczył dlaczego, bo pewnie mało to kogo interesuje, ale postanowiłem, że postawię bloga jak jest, dodam kilka notek z archiwum, a kolejne będę sukcesywnie dodawał. Tak zrobiłem, no i jest mój stary-nowy blogasek :-)

Citation

For attribution, please cite this work as

Staś (2021, Dec. 30). Dziennikarz 2.1: Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. Retrieved from https://dziennikarz.pl/posts/2021-12-30-z-nowym-rokiem-nowym-krokiem/

BibTeX citation

@misc{staś2021z,
  author = {Staś, },
  title = {Dziennikarz 2.1: Z Nowym Rokiem, nowym krokiem},
  url = {https://dziennikarz.pl/posts/2021-12-30-z-nowym-rokiem-nowym-krokiem/},
  year = {2021}
}